Oludeniz

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Oludeniz leży w Turcji nad Morzem Śródziemnym w odległości kilkunastu kilometrów od Fethiye. Jest to niewielka, typowa miejscowość turystyczna, która w miesiącach letnich przyciąga tłumy gości z zagranicy.

Ceny w Oludeniz

Ceny w Oludeniz są najwyższe w sezonie. W wielu hotelach czy lokalach gastronomicznych bądź rozrywkowych można zapłacić euro lub dolarami, ale najbezpieczniej jest też mieć przy sobie turecką walutę, w którą bez problemu można zaopatrzyć się na miejscu. 1 TRY – czyli lira turecka – kosztuje ok. 1,41 zł.  Poniżej kilka przykładów cen – mają charakter orientacyjny.

– sok owocowy 1 l – 2,5 TRY

– paczka papierosów – 8 TRY

– paczka chipsów – 4 TRY

– ser żółty 1 kg – 20 TRY

– wino średniej klasy 0,75 l – 22 TRY

– cappuccino w restauracji – 5 TRY

– bochenek chleba – 1,8 TRY

– piwo 0,5 l – 4 TRY

– herbata 20 torebek – 2,7 TRY

– jajka 10 sztuk – 3,5 TRY

Zabytki w Oludeniz

W Oludeniz nie ma co prawda zabytkowych obiektów, ale nie sposób nie wspomnieć o kilku atrakcjach takich jak:

– Błękitna Laguna – to jedno z najpiękniejszych miejsc znajdujących się na terenie Turcji. Wstęp tutaj jest płatny, ponieważ część laguny objęta jest ochroną w ramach parku narodowego. Opłaty nie zrażają turystów – w sezonie aż roi się od nich.

– góra Babadag,

– plaża Belcekiz Beach,

– deptak.

Będąc w Oludeniz, można zapisać się na kurs paralotniarstwa – tutejsze okolice zapewniają bowiem znakomite warunki do uprawiania tej dyscypliny. Rejon ten pod tym właśnie względem uchodzi za jeden z najbardziej atrakcyjnych na świecie. Ponadto spędzając tu wakacje, warto pomyśleć o udaniu się na wycieczki po okolicy, podczas których można zobaczyć m. in.:

– ruiny antycznego miasta Tlos,

– wapienne tarasy Pamukkale,

– plaże Turkusowego Wybrzeża.

Dyskoteki w Oludeniz

Z uwagi na turystyczny charakter opisywanej miejscowości, w Oludeniz nie brakuje klubów, w których kwitnie życie nocne i gdzie coś dla siebie znajdą wielbiciele tego typu atrakcji. Wśród tych lokali można wymienić przykładowo takie jak:

– Buzz Beach Bar,

– Help Beach Bar,

– Summer Jam,

– Mojito Bar Oludeniz,

– One For The Road,

– Relax Cocktail Bar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *