Pasjonujesz się krajami Północy? Dowiedz się o nich więcej i zadbaj o swoją przyszłość

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Każdy z nas ma swoje pasje i zamiłowania. Niektórzy uwielbiają gotować, inni szydełkować, a jeszcze inni podróżować. Szczególnym zainteresowaniem, jeśli chodzi o podróże, w ostatnich czasach cieszą się kraje północne. Często jest to spowodowane czystą ciekawością, chęcią poznania nowych kultur, czy tez narodowości, a czasami wiążą się to z emigracją w celu zarobkowym i poprawieniu swojego dotychczasowego bytu.

Warto jednak, zanim wybierzemy się w wybrane przez nas miejsce, dowiedzieć się czegoś na temat danego kraju. Z pomocą na nurtujące pytania pomogą nam specjaliści, organizujący wyprawy polarne z Polar Travel. Ważną kwestią jest to, w jakim języku porozumiewać się w danym państwie. Niejednokrotnie warto powtórzyć albo doszkolić się z obowiązującego języka, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i bez problemu komunikować się z miejscowymi.

Jeśli chodzi o Norwegię, jest to bardzo ciekawy kraj. Podczas odwiedzin możemy nie tylko zobaczyć Krainę Fiordów, czy też przepiękną zorzę polarną w Tromso, ale również wziąć udział w psich zaprzęgach, jeździć na skuterach śnieżnych, czy odwiedzić Lodowy Hotel. Warto wiedzieć, że w niektórych miejscach w Norwegii śnieg, z racji położenia, utrzymuje się przez cały rok. Pewnie m. in. z tego powodu, kraj ten jest najsłabiej zaludnionym krajem europejskim.

Islandia jest druga po Norwegii, pod kątem najmniejszego zaludnienia. Piękny kraj z dużą ilością czynnych wulkanów. Tutaj również możemy uczestniczyć w wycieczkach psimi zaprzęgami, skuterami śnieżnymi, czy oglądać zorzę, jednak dodatkowo warto zwiedzić też lodowe jaskinie, jedyne w swoim rodzaju. Warto spróbować również pysznej kuchni islandzkiej, opierającej się na głównie na rybach, przygotowywanych w zupełnie inny sposób, niż te znane w Polsce.

Grenlandia – na każdej z map, nie bez powodu, oznaczona na biało. Jest to największa wyspa na świecie. Mimo, że należy do Danii, nie jest członkiem Unii Europejskiej. Polecana szczególnie dla ludzi, którzy uwielbiają zimę i wszystkie możliwe sporty zimowe. Śnieg leży tam przez cały rok, dzięki czemu można dodatkowo zaobserwować zachowanie ludzi, którzy, na co dzień zmagają się z białą, zimną pierzyną, a przy czym są bardzo szczęśliwymi ludźmi.

Wyspy Owcze – kolejne miejsce godne polecenia. Niepowtarzalność krajobrazów, góry, plaże, wydmy – to tylko niektóre z cudów natury, jakimi charakteryzuje się to miejsce. Rejsy do nadmorskich klifów zapewne sprawią, że doświadczymy czegoś, czego nie sposób opisać. Budynki, które okalane są tym niesamowicie barwnym klimatem, również wprawiają nas w niesamowity nastrój. Zwiedzając tamtejsze okolice zapewne przeniesiemy się w miejsce, gdzie zapominamy o wszystkich zmartwieniach i trudach życia codziennego.

Kolejnym północnym krajem jest Szwecja. Warto zwiedzić w tym kraju przede wszystkim jego stolicę – Sztokholm. Warto na to poświecić co najmniej trzy dni. Jest to również dobre miejsce dla ludzi pasjonujących się przyrodą. W Szwecji mamy nie tylko ogromną ilość lasów sosnowych i brzozowych, czy rzek, ale również jezior. Oprócz tego szczególną uwagę warto poświęcić swobodnie wędrującym reniferom, sarnom, a na północy kraju można również zaobserwować niedźwiedzie brunatne.

Państwem, które również zasługuje na szczególna uwagę jest Finlandia. Najważniejszym punktem wycieczki jest oczywiście stolica – Helsinki. Warto pozwiedzać tamtejsze niepowtarzalne zamki. Bardzo ciekawym doznaniem jest również wycieczka w miejsca, które nie zostały jeszcze dotknięte ręką człowieka. Przyroda jest tam własnością wspólną, dlatego też każdy ma wstęp wszędzie, niezależnie od prawa własności. Dla dzieci wielką atrakcją będzie wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja.

Zwiedzanie krajów położonych na północy Europy może być niepowtarzalną przygodą. Warto je zwiedzić, poznawać, a co za tym idzie rozwijać swoją wiedzę w zakresie naszego pięknego kontynentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *