Południowe Wybrzeże Hiszpanii, czyli Lugares Más Encantadores Del Mundo w wersji last minute.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Południowe wybrzeże Hiszpanii to bez wątpienia jedno z najbardziej magicznych miejsc na Ziemi. Jak mawiają sami Hiszpanie: „lugar que cada uno debería ver al menos una vez durante su vida” i bynajmniej nie jest to żadna marketingowa formułka. Niezwykłe pejzaże, różnorodność obyczajów, stylów architektonicznych. Taniec, muzyka i słońce. To wszystko, a także bliskość Katalonii oraz baśniowej Andaluzji składają się na unikatowy w skali całego globu koloryt hiszpańskiego wybrzeża.

Często popularne kierunki turystyczne bywają nazywane przereklamowanymi. Mówi się o miejscach odwiedzanych jedynie dlatego, że są modne. Z całą pewnością nie jest to jednak przypadek Południowej Hiszpanii. Te rejony od zawsze stanowiły bowiem przedmiot zachwytu oraz inspiracji dla kolejnych pokoleń podróżników. Nie tylko w sercu Andaluzji, ale również na samym Wybrzeżu znajdziemy pełne czaru miasteczka, gdzie w wyraźny sposób przeplatają się wpływy trzech różnych kultur: muzułmańskiej, rzymskiej oraz chrześcijańskiej. Ta różnorodność czy też bogactwo znajdujące się u źródeł genealogii południowej Hiszpanii manifestuje się zresztą nie tylko w sferze stylów architektonicznych, lecz również obyczajów, włącznie z tańcem i muzyką.

Hiszpania last minute

Jakie jednak konkretnie propozycje możemy znaleźć w kategorii pod tytułem Hiszpania last minute oferty? Oczywiście, punktem centralnym oferty jest południowe wybrzeże Hiszpanii. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nawet samo wybrzeże jest zróżnicowane i urzeka swoim różnorodnym bogactwem, tak samo zresztą jak cała Hiszpania.

Warto więc zwrócić uwagę między innymi na oferty podróży w region Wybrzeża Costa Brava. To oczywiście jeden z najbardziej popularnych celów destynacji turystycznych nie tylko jeżeli chodzi o samą Hiszpanię, lecz również całą Europę. Ta zrozumiała popularność w żaden sposób nie umniejsza jednak atrakcyjności Costa Brava. Znajdziemy tutaj prawdziwie rajskie plaże, z krystaliczno-niebieską wodą i przysłowiowym lazurowym niebem. Deszcz w okresie wakacyjnym na Costa Brava raczej nie występuje, przez co nie musimy się martwić o to, że akurat nieszczęśliwym trafem nasze wakacje przypadną na okres pogorszenia się pogody. Jednak Costa Brava to nie tylko piękne plaże, słońce i szereg atrakcji, jakie oferuje morze. To także bliskość hiszpańskich miast, takich jak Girona czy Barcelona. Wreszcie to także hiszpańska południowa prowincja, gdzie znajdziemy mnóstwo unikatowych miasteczek, wymienianych przez samych Hiszpanów jako „Los pueblos más encantadores de España”.

Kolejna z propozycji jeżeli chodzi o oferty z kategorii Hiszpania last minute eWakacje.pl to Costa de Garraf. Nie jest to Wybrzeże tak popularne, jak opisywana powyżej Costa Brava, a jednak turyści, którzy mieli sposobność je odwiedzić niemal zawsze wyjeżdżają z tego zakątka Hiszpanii pełni zachwytu. Powód? Jest to bez wątpienia Wybrzeże znacznie bardziej „dzikie”, niż ludna i głośna Costa Brava. Oczywiście, również na Costa de Garraf znajdziemy mnóstwo świetnych hoteli, restauracji oraz innych miejsc dla turystów. Spora część wybrzeża to jednak plaże skaliste, dość rzadko uczęszczane. Sam region stwarza zaś naprawdę dogodne warunki do samodzielnych, pieszych wędrówek w głąb Hiszpanii, gdzie podążając polnymi drogami będziemy mijać kolejne aldeas y pueblitos, podziwiając przy tym otwierające się przed nami niezrównane pejzaże Południa Hiszpanii.

I wreszcie kolejna propozycja z kategorii Hiszpania oferta last minute, czyli Wybrzeże Costa Blanca. To następna spokojniejsza i mniej znana turyście lokalizacja. Jednak Costa Blanca bez wątpienia zasługuje na uwagę. To nie tylko piękne plaże, ale również całe mnóstwo niezwykłych zatoczek, które możemy odkrywać sami i spędzać w nich czas. Costa Blanca to również piękne miasta i miasteczka, na czele z niepisaną stolicą tego regionu, czyli Alicante.

Nie można tutaj pominąć oczywiście innego, wciąż mało znanego zakątka, czyli Costa Tropical. Tutaj nie znajdziemy „prawdziwego” hiszpańskiego klimatu, ponieważ jak sama nazwa wskazuje Costa Tropical to klimat tropikalny. Zarówno roślinność, jak fauna oraz pogoda w tym regionie do złudzenia przypominają takie rajskie miejsca, jak Kostaryka czy Wyspy Karaibskie. W ten tropikalny klimat jest jednak wkomponowane całe mnóstwo zabytków, w tym między innymi arabskie zamki, porty jachtowe, miasteczka o mieszanych stylach architektonicznych a także inne żywe świadectwa niezwykłej historii Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *