Termy z noclegiem? Sprawdź, dlaczego to świetny pomysł na weekend we dwoje

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Marzy Ci się krótki odpoczynek, prawda? Już dawno zapomniałeś o wakacjach, a do kolejnych jeszcze tyle miesięcy… Nic straconego. Zajrzyj do kalendarza i sprawdź, kiedy możesz sobie pozwolić na weekendowy wypad, na przykład jesienią czy zimą. Koniecznie zabierz ze sobą drugą połówkę – należy się Wam chwila wytchnienia we dwoje. Pytanie tylko: dokąd powinniście się wybrać? Nasza propozycja to termy z noclegiem, a po szczegóły zapraszamy do artykułu.

Dlaczego akurat termy?

Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście okazji do kąpieli w wodzie termalnej, to jest to najlepszy moment, aby nadrobić zaległości. Jesteśmy przekonani, że jednorazowa wizyta pozostawi po sobie niedosyt i wracając do domu zaczniecie już myśleć o kolejnym takim wypadzie.

Czym jest woda termalna? To nic innego, jak woda czerpana z bardzo głębokich pokładów ziemi, wolna od zanieczyszczeń będących efektem działalności człowieka. Woda termalna zawiera natomiast wszystkie najcenniejsze składniki mineralne, włącznie z żelazem, potasem, siarką, sodem, wapniem, chlorem, magnezem czy chromem. Ma również korzystny bilans jonowy, co oznacza, że zawarte w niej składniki są dobrze przyswajane przez ludzki organizm.

Kąpiele w wodzie termalnej mają doskonały wpływ na ciało. Nieprzypadkowo zaleca się je w przypadku wielu poważnych schorzeń, a także dla wsparcia konwencjonalnej terapii. Jest to szczególnie korzystne w przypadkach:

 • łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, trądziku i innych chorób dermatologicznych,
 • widocznych efektów starzenia,
 • chorób układu krążeniowego,
 • zaburzeń metabolicznych i hormonalnych,
 • problemów reumatycznych,
 • kontuzji mięśniowych i stawowych,
 • przewlekłych chorób układu oddechowego, jak POChP czy astma,
 • alergii pokarmowych i kontaktowych,
 • nadwagi i otyłości.

Jeśli cieszycie się dobrym zdrowiem, to i tak odczujecie pozytywne efekty kąpieli w wodzie termalnej. Ma ona rewelacyjny wpływ na układ nerwowy, wspomagając łagodzenie stresu, nerwicy oraz wykazując działanie antydepresyjne. Weekendowy pobyt w termach z noclegiem z pewnością pozwoli Wam naładować baterie i solidnie odpocząć od pracy, obowiązków domowych czy rodzinnych.

Poza tym kąpiele w wodzie termalnej są po prostu bardzo przyjemne. Pomyśl, że spędzicie kilka godzin w gorącym jacuzzi, rozmawiając o niczym lub po prostu ciesząc się sobą – trudno o lepszy pomysł na weekend we dwoje, prawda?

Nocleg w bardzo komfortowych warunkach, z bezpośrednim dostępem do term

Jesteś już bardzo blisko podjęcia decyzji o wybraniu się na weekend do term z noclegiem? W takim razie skorzystaj z naszej rekomendacji i postaw na Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej (https://www.termybukovina.pl). Dlaczego polecamy akurat ten obiekt? Oto najważniejsze argumenty:

 • Termy i Hotel BUKOVINA tworzą jeden kompleks, dzięki czemu możecie się cieszyć bardzo komfortowym pobytem w wygodnym pokoju, mając bezpośredni dostęp do imponującego kompleksu basenowego.
 • Goście Hotelu BUKOVINA mogą korzystać z rewelacyjnej strefy Wellness BUKOVINA, oferującej dostęp do różnych zabiegów pielęgnacyjnych i masaży, w tym dla dwojga w ramach atrakcyjnego i korzystnego pakietu Time Together.
 • Bezpośredni dostęp do term sprawia, że nie musicie tracić czasu na dojazdy i możecie zażywać kąpieli wtedy, gdy macie na to ochotę. To bardzo ważne w przypadku tylko weekendowego wyjazdu.
 • Sam Hotel BUKOVINA jest bardzo wysoko oceniany przez gości. To jeden z najwygodniejszych obiektów na całym Podhalu. Koniecznie spróbujcie również specjałów hotelowej restauracji serwującej tradycyjne góralskie potrawy w bardzo nowoczesnym wydaniu.

Bliskość Tatr to atut sam w sobie

Weekendowy pobyt we dwoje w Termach i Hotelu BUKOVINA i tak pewnie spędzicie głównie na terenie tego znakomitego obiektu, ale może dobra pogoda zachęci Was też do zrobienia sobie krótkiej wycieczki?

Bukowina Tatrzańska to świetny punkt wypadowy na tatrzańskiej szlaki, na przykład do Doliny Chochołowskiej – urokliwej o każdej porze roku. Z kolei od centrum Zakopanego i jego atrakcji dzieli Was tylko 15 minut jazdy samochodem. Na pewno więc nie będziecie się nudzić i wykorzystacie krótki urlop do maksimum.

Wciąż wahasz się, czy termy z noclegiem to rzeczywiście dobry pomysł na weekend we dwoje? Rozumiemy, że trudno jest podjąć taką decyzję spontanicznie, dlatego od razu zachęcamy Cię do lektury ciekawego artykułu, w którym znajdziesz jeszcze więcej argumentów przemawiających za taką formą krótkiego odpoczynku – https://www.termybukovina.pl/blog/termy-z-noclegiem-to-zawsze-dobry-pomysl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *