Torba podróżna czy walizka ? Co wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Podróżowanie to jedna z najbardziej ekscytujących czynności. Poznawanie nieznanych miejsc, zwiedzanie, nawiązywanie nowych relacji to wszystko co możemy zawdzięczać możliwości przemieszczania się dokądkolwiek zechcemy. Jednakże wybierając się w podróż musimy myśleć także o znacznie bardziej przyziemnych sprawach. Wśród nich znajduje się bagaż z najbardziej niezbędnymi do podróżowania przedmiotami. Chcąc podróżować bezpiecznie i ze spokojem musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości torbę podróżną lub walizkę. Są to dwa rodzaje bagażu, między którymi trzeba często wybierać. Który z nich jest lepszy? Jakie wady i zalety ma posiadanie podróżnej walizki? Z jakimi plusami i minusami spotkamy się zabierając ze sobą torbę podróżną? Jakie rodzaje toreb i walizek są obecnie dostępne na rynku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Torby podróżne są dostępne w wielu opcjach rozmiarowych i kolorystycznych. Jeżeli wybieramy się w niedługą wyprawę nie warto decydować się na wielolitrowe torby podróżne. Zupełnie inaczej warto postąpić  w przypadku dłuższych wakacji. Torby podróżne są w stanie pomieścić większość niezbędnych podczas podróży rzeczy – od ubrań po kosmetyki przez sprzęt elektroniczny. Kupując torbę podróżną warto szukać torby na wakacje na ramię. Dzięki temu będzie znacznie łatwiej transportować ją z miejsca na miejsce. Szczególnie, gdy nie będzie ona zbyt lekka docenimy możliwość jej przenoszenia na ramieniu. Ceny toreb podróżnych nie są przeważnie wygórowane, wahają się w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Kierując się wymogiem dobrej jakości powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na wspomniany rozmiar i koszt, ale także na materiał z którego są wykonane torby. Torby podróżne przeważnie produkuje się z wykorzystaniem nieprzemakalnych tkanin, dzięki czemu podczas deszczy czy śniegów nasze rzeczy nie ucierpią. Jednakże przed ostatecznym zakupem warto się upewnić czy dany producent rzeczywiście przewidział tę ewentualność.  Zdecydowaną zaletą, która charakteryzują się torby podróżne jest ich wspomniana pojemność i elastyczność. Można upchnąć je wszędzie, zwłaszcza gdy podróżujemy autokarem, samolotem czy przeładowanym samochodem ta cecha nabiera szczególnego znaczenia. Wybierają torbę podróżną musimy liczyć się również z tym, że włożenie do niej rzeczy oznacza, iż po wyciągnięciu będą one pogniecione. Ciężko w ten sposób zachować elegancje garsonek, sukienek czy koszul i garniturów. Wygodna torba w tym przypadku może okazać się zupełnie nietrafionym wyborem.

Znacznie lepiej będą prezentowały się ubrania przewożone w walizkach podróżnych. W przeciwieństwie do toreb podróżnych na wakacje na ramię walizki na kółkach nie trzeba nosić. Wystarczy skorzystać z możliwości jej swobodnego przewożenia z miejsca na miejsce dzięki małym kółeczkom zamontowanym pod walizką. Dzięki sztywności walizki podróżnej nasze ubrania zawsze zachowują nienaganny kształt i są pozbawiony wszelkich zagnieceń. W dodatku w walizce znacznie łatwiej jest zachować porządek, dzięki specjalnym przegrodom.

Kupując walizkę podróżną musimy zwrócić uwagę na to czy jest to walizka twarda czy walizka miękka. Jeżeli mamy do czynienia z drugim modelem wtedy znowu powraca ewentualność powstania zagnieceń na ubraniach, choć z drugiej strony taki typ walizki podróżnej bez problemu umieścimy nawet w najbardziej załadowanym bagażniku. Natomiast w walizce twardej minusem może okazać się brak wspomnianej elastyczności przy pakowaniu bagaży. Będzie ona zajmowała znaczne więcej miejsca niż walizka miękka, która zmienia swój kształt pod wpływem nacisku.

Bardzo popularne stają się także walizki z policarbonu. Nazywa się je często także walizkami poliwęglanowymi, które są wbrew pozorom bardzo elastyczne. Powstałe na ich powierzchni odkształcenia znikają, gdy tylko znika źródło nacisku. Posiadając walizki z policarbonu mamy 100% gwarancji, że nasz bagaż pod wpływem uderzeń nie pęknie i nie zostanie uszkodzony w żaden inny sposób. Podczas podróży nie raz i nie dwa walizki podróżne i torby są narażane na różnego typu przeciążenia. Trzeba mieć tę kwestie na uwadze planując ich zakup, bowiem powrót do domu lub dotarcie do miejsca docelowego z zniszczoną torbą podróżną może okazać się bardzo kłopotliwy. Warto przychylnie spojrzeć na wspomniane walizki z policarbonu, ponieważ jest to bardzo trwały materiał wysokiej jakości. Dlatego też cena która najczęściej mają walizki z policarbonu nie należy do najniższych, ale czasami warto podjąć się większej inwestycji by zaopatrzyć się w trwałą walizkę na lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *