Wakacje z dzieckiem w Egipcie

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Egipt znajduje się w Afryce. To jeden z najbardziej popularnych celów turystycznych, jakie wybierane są przez Polaków. Każdego roku nawet ponad pół miliona Polaków, właśnie tam spędza swój urlop. Plusem Egiptu jest sezon, który w zasadzie trwa przez cały rok. Czy warto wybrać wakacje z dzieckiem w Egipcie?

Czas lotu do Egiptu

Lot jest stosunkowo krótki. Czarter leci maksymalnie 4 godziny. W tym czasie bez większych problemów powinniście poradzić sobie z dzieckiem. Warto dobrać tak lotnisko, aby dziecko w godzinach lotu mogło spać. Wtedy również i Wy w tym czasie odpoczniecie.

Które kurorty w Egipcie?

Cztery najbardziej popularne kurorty w Egipcie to Hurghada, Sharm el Sheikh, Marsa el Alam i Taba. W każdym znajduje się lotnisko. Pamiętajcie jednak, że jeśli miejscem Waszego wyjazdu będzie Makadi, które znajduje się przy Hurghadzie, to możecie na dotarcie do hotelu poczekać nawet 1-2 godziny. Wszystko zależy od kolejności umieszczania turystów w hotelach.

Kiedy z dzieckiem do Egiptu?

Jak już wspomniałem, sezon trwa w Egipcie cały rok, ale całkowicie odradzamy wyjazdy z małymi dziećmi w jego szczycie. Lipiec i sierpień to upały przekraczające 40 stopni Celsjusza. Optymalne miesiące na wyjazd to maj, początek czerwca, druga połowa września i październik. Wciąż będzie ciepło, woda będzie optymalna do kąpieli, a ilość turystów nie będzie tak duża. Warunki dla dziecka będą odpowiednie.

Ceny jedzenia dla dzieci w Egipcie

Ceny jedzenia są niskie, ale polecamy zabranie go z Polski. Każde dziecko ma swoje własne przyzwyczajenia i nie wiadomo, czy to co kupicie w Egipcie będzie dziecku pasowało. Radzimy zatem zabrać deserki, kaszkę, mleko, obiadki z Polski. Kolejna sprawa jest taka, że wiele hoteli w Egipcie znajduje się na pustkowiu, a sklepy hotelowe nie są idealne zaopatrzone, poza tym ceny w nich są bardzo wysokie.
Ceny pieluch w Egipcie
Są tanie i kupicie je w każdym dużym sklepie.
Atrakcje dla dzieci w hotelach w Egipcie
W zasadzie wszystkie hotele w Egipcie posiadają baseny. Wiele z nich będzie posiadało aquaparki, również specjalne dla dzieci. Czymś całkowicie normalnym są duże place zabaw. Generalnie hotele w Egipcie są niesamowite, zapewniają idealne warunki dla dzieci.
Plaże w Egipcie
Wszystko zależy od tego, gdzie traficie. Sprawdzajcie opisy plaży hotelowej. Część posiada piaszczyste plaże, a część niestety posiada kiepskie plaże, wymagające chodzenia w butach ze względu na skały. Podobnie sytuacja wygląda w wodzie. Sama woda jest bardzo ciepła, ale różnie bywa z czystością. Jeśli zależy wam na zabawie na plaży, to szczegółowo przeczytajcie opisy dla danego hotelu.
Szczepienia przed wyjazdem do Egiptu
Zalecane szczepienia przed wyjazdem do Egiptu to polio, dur brzuszny, WZW A, WZW B, tężec, błonica. W praktyce jednak bardzo mało osób z nich korzysta, my również nie korzystaliśmy.
Jaki filtr na słońce
Słońce w Egipcie wprawdzie nie dokucza aż tak mocno, ale to taka „zmyłka”. W istocie bardzo łatwo Wasze dzieci mogą się spalić. Zatem zalecamy filtr 50 i odradzamy poruszanie się z dziećmi na słońcu w południe, tym bardziej w sezonie.
Czy można zwiedzać Egipt z dzieckiem
Zwiedzanie istotnych zabytków musicie sobie odpuścić – możecie jedynie zwiedzać okolicę. Wycieczki do Kairu czy Luksoru są bardzo męczące. Warto jednak wybrać się przynajmniej do Waszych kurortów. Warunki jednak nie są najlepsze – standardem są wysokie krawężniki, podobnie jak brakuje podjazdów. Hotele są pod tym względem przygotowane bardzo dobrze.

Egipt, a poruszanie się wózkiem

Niestety, ale Egipt nie ma najlepszych warunków w tym zakresie. Są one kiepskie. Wysokie krawężniki, brakuje podjazdów. To poważna bolączka Egiptu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *