Warszawa- w tyglu kulinarnych doznań

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Warszawa, jak na nowoczesną stolicę przystało, jest prawdziwą perełką na kulinarnej mapie Polski. Różnorodność restauracji w Warszawie, sprawia że miasto to uznawane jest za istny „tygiel” kulinarnych doznań.

W Warszawie zlokalizowanych jest 1144 restauracji. Wybór najlepszej restauracji w Warszawie jest naprawdę trudnym zadaniem. Dla jednego klienta taką restauracją będzie restauracja z kuchnią polską, a dla innego smakosza- restauracja oferująca dania kuchni orientalnej. Jak się w tym gąszczu odnaleźć? Spokojnie, podpowiemy.

Dla każdego coś dobrego

Najwięcej, bo aż 250, spośród 1144 warszawskich restauracji, określone są jako restauracja z kuchnią polską. W 139 lokalach oferowane są dania kuchni międzynarodowej. Niesłabnącą popularnością cieszą się w Warszawie restauracje oferujące kuchnię śródziemnomorską (92 lokale) i włoską (154). Coraz popularniejsze stają się również restauracje oferujące dania kuchni wegetariańskiej (50 lokali). W dobrym guście jest również wyskoczyć w porze lunchu na sushi, do jednego z 46 lokali oferujących ten specjał.

Najbardziej prestiżowe kulinarne miejsca Warszawy

Restauracje w Warszawie przede wszystkim cechuje duża różnorodność stylów i bogactwo oferowanych dań. Najbardziej prestiżowe lokale można znaleźć na jednej z najdroższych ulic stolicy- Krakowskim Przedmieściu. Restauracje na Krakowskim Przedmieściu posiadają bardzo wysoką renomę i cieszą się dużą popularnością, dlatego też aby zjeść w nich lunch w gronie rodziny lub znajomych, najlepiej postarać się o wcześniejszą rezerwację miejsca. Do najmodniejszych lokali należą nowoczesne restauracje w Warszawie, oferujące dania kuchni fusion lub kuchni molekularnej. Warszawska śmietanka towarzyska prześciga się w poznawaniu i „zaliczaniu” nowych, modnych lokali, dlatego też w najmodniejszych miejscach często spotkać można sławne osobistości.

Coś dla wielbicieli klimatycznych lokali

Wielbicielom klimatycznych lokali w dawnym stylu, oferujących tradycyjne dania kuchni polskiej, z pewnością przypadną do gustu restauracje na Starym Mieście. Warszawskie Stare Miasto letnimi wieczorami aż skrzy się od lampionów, oświetlających urokliwe ogródki ulokowane przy restauracjach. Szczególnie tłoczno robi się w nich w sezonie wiosenno-letnim, od piątku do niedzieli, po zakończeniu seansu w Multimedialnym Parku Fontann.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *