Złote Piaski

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Złote Piaski to najpopularniejszy kurort wypoczynkowy w Bułgarii. To letnia stolica tego kraju leżąca w jego północno-wschodniej części nad Morzem Czarnym. Na potrzeby turystyczne miejscowość tę zaczęto przystosowywać w połowie ubiegłego wieku – dzisiaj zaś baza ta jest znakomicie rozwinięta.

Złote Piaski to przede wszystkim relaks na plażach i kąpiele morskie. Zadowoleni będą również ci, którzy lubią aktywnie spadać czas – można tu bowiem uprawiać różne sporty wodne. W kurorcie nie brakuje także dyskotek i klubów, gdzie bawić się można do białego rana. Jeżeli ktoś szuka dobrej zabawy i rozrywki, w tętniących życiem Złotych Piaskach na pewno je znajdzie. Przyjeżdżając tutaj na wakacje, należy mieć jednak na względzie to, iż bułgarskie wybrzeże ma do zaoferowania znacznie więcej. W odległości ok. 20 km od Złotych Piasków znajduje się Warna z wieloma ciekawymi zabytkami do zobaczenia. Warto także odwiedzić leżące niedaleko miejscowości takie jak Bałczik, Św. Konstantyn, Kranevo, Elena czy Ewksinograd.

 

2 thoughts on “Złote Piaski

 • 24 sierpnia 2013 at 11:29
  Permalink

  Czy we wrześniu będzie tam jaszcze ładna pogoda? Znalazłam fajny wyjazd w Alfie ale dopiero od 09.09 i zastanawiam się czy jest sens. Był ktoś może w podobnym terminie w Złotych Piaskach? Możecie mi podpowiedzieć jak tam wtedy jest?

  Reply
 • 24 sierpnia 2013 at 15:11
  Permalink

  możesz spokojnie jechać we wrześniu, jest co prawda trochę chłodniej, ale bez tragedii – temperatury wahają się w granicach 23 stopni C w dzień, w nocy spadają do 10-13 stopni C. Woda jest nadal ciepła, ponad 20 stopni, można więc jeszcze się popluskać bez ryzyka przeżycia szoku termicznego, poza tym to końcówka sezonu turystycznego, jest więc mniej osób, co jest chyba plusem? Oczywiście kwestia gustu, niektórzy lubią jak się dużo dzieje… Fajnie, że zdecydowałaś się na Bułgarię, bardzo przyjemny kraj 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *