Zoo w Chorzowie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jedną z wielu atrakcji, jakie można zobaczyć na Śląsku, to ogród zoologiczny w Chorzowie. Jego oficjalna nazwa brzmi Śląski Ogród Zoologiczny – to doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Chorzowskie Zoo znajduje się  na terenie Parku Śląskiego. Jego powierzchnia wynosi ok. 48 ha – co do wielkości jest to trzeci w Polsce ogród zoologiczny. Dzieje tego miejsca mają początek w 1954 r., kiedy to ruszyła jego budowa. Oficjalnie swe podwoje ogród otworzył 4 lata później. Obecnie jest on wpisany do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych. Każdego roku jest odwiedzany przez ok. 400 tys. osób.

KWESTIE ORGANIZACYJNE

Mieszka tutaj ok. 370 różnych gatunków zwierząt (łączna liczba osobników to niewiele ponad 3 tys.). Ogród można odwiedzać przez cały rok od poniedziałku do niedzieli, przy czym najdłużej jest on czynny w okresie od maja do września – wówczas godziny jego otwarcia to do 9 do 19. Oczywiście, trzeba brać poprawkę na dni świąteczne, kiedy to Zoo nie zawsze jest otwarte. Jeśli chodzi o wiek zwiedzających, to nie ma żadnych ograniczeń, ale regulamin nakazuje, by dzieci w żadnym wypadku nie pozostawały bez nadzoru dorosłych. Dla dzieci do 3 roku życia nie trzeba kupować biletów, po ukończeni tego wieku przysługuje im prawo do biletów ulgowych.

NAJWAŻNIEJSZE ATRAKCJE

Decydując się na wyprawę do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, trzeba sobie zarezerwować minimum godzinę na jego zwiedzanie – tyle średnio zajmuje przejście od bramy głównej przez wszystkie pawilony. Spośród atrakcji, jakie oferuje te miejsce, można wymienić m. in.:

– Mini Zoo – to nie lada frajda dla najmłodszych zwiedzających, ponieważ można tutaj nakarmić i pogłaskać takie zwierzaki jak kozy domowe, owce domowe, świnki wietnamskie i  morskie, kuce czy króliki,

– Kotlina Dinozaurów – to unikat na skalę krajową, gdzie podziwiać można wielkie figury kopalnych gadów, a także zrobić sobie z nimi pamiątkową fotografię,

– żywa szopka – powstaje ona specjalnie na Boże Narodzenie, kiedy to opłaty za zwiedzanie Zoo są promocyjne,

– Wieczór Marzeń – tak nazywa się impreza organizowana od kilku już lat w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym specjalnie z myślą o dzieciach niepełnosprawnych i przewlekle chorych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *