Jaka pora roku jest najlepsza na wyjazd nad morze?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Mając do dyspozycji właściwie cały rok, decydujemy się na wzięcie urlopu nie tylko latem, ale również w innym czasie. Zdarza się, że planujemy nieco wcześniejsze wakacje po to, aby przedłużyć sobie długi weekend majowy, innym razem perspektywa spędzenia świąt Bożego Narodzenia w zupełnie innej scenerii tak nam się podoba, że w końcu się na nią decydujemy. Co z wyjazdami nad nasze polskie morze? Jaka pora roku wydaje się być najlepsza na tego typu urlop?

Najpopularniejsze jest lato

Co do tego chyba nie ma żadnych wątpliwości. To już właściwie tradycja – większość tych, którzy mogą się cieszyć urlopem w lecie, wyjeżdża nad morze. Może to być jakiś wynajmowany domek letniskowy czy hotel oddalony od plaży o kilka minut drogi, jak Hotel Nadmorski. Popularność takiego rozwiązania doprowadziła do tego, że w szczycie sezonu, kiedy jest ładna pogoda, a woda w morzu nie odstrasza temperaturą, nawet o 9 czy 10 rano trudno znaleźć chociażby kawałek wolnego miejsca na plaży. Odpowiada to tym, którzy lubią być wśród innych ludzi. Nie przeszkadza im gwar, a plażowanie z innymi to dla nich doskonała sposobność, aby poznać nowych ludzi, z którymi można wieczorem wyskoczyć na piwo czy pograć w siatkówkę plażową. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkim może się podobać spędzanie upragnionego urlopu w takich warunkach. Na pewno jedną z największych zalet spędzania wakacji nad morzem w sezonie jest dostępność wszystkich atrakcji, dedykowanych właśnie na tę porę roku, jaką jest lato.

Nieco zimniejsze klimaty, czyli jesienny i zimowy urlop

Zwolennikami chłodniejszych pór roku są na pewno ludzie, którzy bardziej niż gwar od rana do nocy wolą ciszę i spokój. Plusów spędzania urlopu nad morzem podczas tych zimniejszych części roku jest wiele. Przede wszystkim na taki wyjazd decyduje się mniej osób, a co za tym idzie – jest więcej miejsc w hotelach i pensjonatach. Poza tym kiedy w pracy minie już sezon urlopowy, łatwiej będzie dostać nieco więcej wolnego. W takiej sytuacji zamiast jedynie dwóch tygodniu możemy sobie zafundować aż trzy, czyli prawie miesiąc błogiego lenistwa z daleka od domu, ale także od ludzi. Co prawda w czasie jesieni i zimy nad morzem może nie być dostępnych tyle atrakcji co w sezonie, jednak wciąż będziemy mogli nieco urozmaicić swój wyjazd. Jeśli wybierzemy się do Hotelu Nadmorskiego, dzięki jego położeniu będziemy mieli możliwość na przykład wybrać się na poranny jogging wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. W bliskim sąsiedztwie hotelu znajdują się korty tenisowe, a także kręgielnia i stadniny koni. Można więc aktywnie spędzać swój wolny czas nie tylko w czasie urlopu w lecie, ale również podczas innych pór roku.

Urlop na wiosnę?

Niektórzy decydują się na wyjazd nad morze także w okresie wiosennym. Wtedy jest nieco cieplej niż jesienią czy zimą – szczególnie późną wiosną – ale obowiązujące ceny to wciąż jeszcze te pozasezonowe. O wolne miejsca także nie powinniśmy się martwić. Jeśli wybierzemy urlop w Hotelu Nadmorskim, podczas spacerów brzegiem morza czy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym będziemy mogli rozkoszować się przyrodą i roślinami, budzącymi się do życia. Dzięki świeżemu i zdrowemu powietrzu poprawi się nasza odporność. A kiedy wrócimy z urlopu, inni będą się dopiero na niego wybierali, więc i w pracy będzie nieco spokojniej niż zawsze.

Tak naprawdę każda pora roku jest dobra, żeby zafundować sobie wyjazd nad morze. Trudno powiedzieć, która jest idealna, najlepsza. To zależy od nas oraz naszych wymagań i wyobrażeń, a także od tego, co tak naprawdę lubimy. Jeśli chcemy przebywać z dala od ludzi, ale jednak nad morzem, lepiej wybrać jesień czy wręcz zimę. Wtedy będziemy mieć pewność, że należycie wypoczniemy. Jeśli jesteśmy raczej towarzyscy, letnie wakacje na plaży będą tym, co ucieszy nas najbardziej. Ostateczna decyzja, po rozważeniu wszystkich za i przeciw, zawsze będzie należała do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *