Malediwy – dla kogo będą rajem na ziemi?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Na Oceanie Indyjskim w naturalny sposób wykształciło się państwo wyspiarskie, które do dziś jest marzeniem wielu osób na całym świecie. Największą zaletą Malediwów są bajeczne atole oraz niezwykła rafa koralowa, którą znaleźć można wokół każdej z 1 300 wysepek. Łącznie cały archipelag ma powierzchnię niespełna 300km2 co oznacza, że Malediwy są mniej więcej wielkości Wrocławia.

Najniższą temperaturą jaką odnotowano na tych rajskich wyspach jest 25oC, co oznacza że lato trwa tutaj cały rok. Ponadto, nieodłącznym elementem krajobrazu są egzotyczne rośliny i owoce, jak na przykład palmy kokosowe, melony, wszelkie cytrusy czy drzewo chlebowe oraz bananowce. Poniżej podpowiadamy jak można spędzić czas w tak egzotycznym miejscu i kto z pewnością odnajdzie tutaj swój kawałek raju.

Malediwy dla fotografów

Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści odnajdą na białych plażach i w błękitnych wodach laguny wyjątkowe kadry, które z pewnością wzbogacą portfolio każdego miłośnika fotografii. Pomysłów na zdjęcia jest mnóstwo, a ocean będzie stanowił doskonałe tło panoramy podkreślając jednocześnie głębię kolorów. Malediwy są świetnym miejscem na romantyczną sesję zdjęciową, na wykonanie profesjonalnych portretów czy ujęcie krajobrazu z lotu ptaka na okładkę popularnego czasopisma. Największym jednak wyzwaniem są Malediwy nocą – podczas spaceru warto spojrzeć wysoko w górę, by sfotografować rozgwieżdżone niebo.

Malediwy dla nurków

Doświadczeni pasjonaci podwodnego świata chętnie wybierają się na różne kontynenty, żeby zyskać aspiracje i szlifować swój talent. Wielu żądnych przygód nurków trafia również na rajskie wyspy takie jak Malediwy, by spędzić w wodach Oceanu Indyjskiego całe dnie w towarzystwie przepięknej rafy koralowej. Warto zaznaczyć, że Malediwy powstały na grzbiecie podwodnych gór wulkanicznych, dlatego wszystkie 1300 wysepek nie ma podłoża geologicznego. Oznacza to, że ten raj na ziemi zbudowany jest niemal wyłącznie z korali tworząc skupisko najcenniejszych atoli – płaskich wysp otoczonych rafą koralową.

Malediwy dla wymagających

Decydując się na wakacje na Malediwach należy wziąć pod uwagę znaczącą odległość od Polski oraz mieć porządny zasób gotówki na udogodnienia i zachcianki. Wakacje na wyspach powstały z myślą o relaksującym wypoczynku na plaży, dlatego kierunek ten polecany jest szczególnie dla wielbicieli komfortu. Popularny jest na hotel na Malediwach w postaci drewnianych domków unoszących się nad wodą oraz eleganckie wille z zejściem na prywatną plaże. Jego wnętrze i ofertę możecie obejrzeć tutaj: Malediwy Hotel Velassaru. Takie udogodnienia szczególnie cenią sobie słynne gwiazdy filmowe, które uwielbiają spędzać na tych rajskich wysepkach wolne chwile, z dala od kamer i szerokiego grona fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *