Podróż śladami gwiazd rocka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Anglia już od wielu lat jest celem podróży wielu, głównie młodych osób. Kraj ten przyciąga nie tylko ze względu na swoje niezaprzeczalne walory turystyczne, ale kusi również perspektywą znalezienia lepiej płatnej pracy i lepszego życia. Kto poza tym nie myślał choć raz o odwiedzeniu Londynu, czy o udaniu się do miasta gdzie zaczynali swoją karierę Beatlesi?

Podróż do Anglii stanie się niewątpliwie gratką dla każdego fana muzyki. Udać można się nie tylko do położonego na zachodnim wybrzeżu Liverpoolu, ale również do Crawley, z której wywodzi się zespół The Cure czy w wiele, wiele innych, gdyż w Wielkiej Brytanii swoją twórczość zaczynało wielu wybitnych artystów.

Liverpool warto odwiedzić nie tylko z powodu legendarnej rockowej grupy. Jest to miejsce warte odwiedzenia przez każdego fana footballu, ponieważ w mieście tym założony został zawodowy klub piłkarski, który jest jednym z najbardziej utytułowanych brytyjskich klubów- aż 18 razy zdobył tytuł Mistrza Anglii, a ponadto ośmiokrotnie zdobył Puchar Ligii Angielskiej. Samo miasto kiedyś zdobyło swoją sławę głównie przez handel, w tym również handel niewolnikami a także z powodu prowadzenia kursów pasażerskich do Ameryki. Obecnie jest to ważny ośrodek przemysłowy związany głównie z przemysłem samochodowym, paliwowym i elektronicznym. W mieście znajduje się wiele interesujących zabytków z Pier Head i Katedrą w Liverpoolu na czele. Pierwszy z tych zabytków to położona w centrum miasta przystań, w której skład wchodzą trzy budynki a całość wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Londynu nie ma potrzeby reklamować w żaden sposób- jest to niesamowite miejsce, w którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Dla fanów muzyki istotny może być fakt, że urodził się tam David Bowie, a miasto obfituje w różnego rodzaju kluby muzyczne.
Pozostaje poczekać więc na moment, kiedy kurs funta brytyjskiego będzie najbardziej sprzyjający i udać się w podróż do tego pełnego uroku kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *