Wizzair

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Linie Wizzair to jeden z tanich przewoźników funkcjonujących na naszym rynku. Jest to firma węgierska, która swoim zakresem obejmuje przede wszystkim zachodnią oraz środkowo-wschodnią część Europy. Ponadto obsługuje też loty w Turcji, Izraelu oraz w Gruzji.

Linie Wizzair powstały w 2003 r. Już rok później rozpoczęły swą działalność na ternie Polski – pierwszy lot odbył się z Katowic. W chwili obecnej przewoźnik ten posiada w naszym kraju 5 baz operacyjnych (na 16 jakimi w ogóle dysponuje). Najważniejsza znajduje się w Katowicach, a oprócz tego są jeszcze bazy we Wrocławiu, w Gdańsku, Warszawie (Modlin) oraz w Poznaniu. Z każdym kolejnym rokiem zwiększa się liczba pasażerów korzystających z usług Wizzair – w 2012 r. było to przeszło 12 milionów osób. Firma podejmuje nieustannie działania mające na celu poszerzanie siatki jej połączeń docelowych. Linie posiadają system rezerwacji online, w cenę sprzedawanych przez nie biletów wliczany jest mały bagaż podręczny (bez limitu wagowego), za bagaż rejestrowany trzeba zapłacić (choć są wyjątki).

5 thoughts on “Wizzair

 • 19 sierpnia 2013 at 11:31
  Permalink

  Latałam z nimi już kilka razy i zawsze było OK, nie mam zastrzeżeń. Sympatyczna obsługa, bez jakichkolwiek opóźnień, jak za taką cenę, to jakość usług jest naprawdę w porządku. Mają świetne stewardessy. Pamiętam raz taką sytuację, gdy za mną siedziała pewna pani, która strasznie się bała lotu, był to jej pierwszy raz w samolocie i panikowała. Reakcja ze strony stewardess była natychmiastowa, udało im się szybko tę sytuację rozładować, co uważam świadczy o ich profesjonalizmie.

  Reply
 • 19 sierpnia 2013 at 11:31
  Permalink

  Zastanawia mnie czasami, skąd biorą się nieprzychylne opinie na temat Wizzaira. Ja osobiście nie narzekam, a latałem z nimi parę już razy. Inna sprawa, że nie wszyscy wiedzą jak się zachować w samolocie, a potem mają pretensje do wszystkich o nie wiadomo co. Jak zauważyłem, to Polacy są takimi malkontentami, co to im się nic nie podoba, niektórych wyrzuciłbym z pokładu. Linie są w porządku. Przyzwoite ceny, czyste i nowoczesne samoloty, do tego wygodne. Obsługa też na plus.

  Reply
 • 19 sierpnia 2013 at 11:32
  Permalink

  Latam tymi liniami bardzo często, przeważnie na linii Gdańsk – Dortmund. Jak do tej pory, nie zdarzyły mi się jakieś poważne opóźnienia lotów, co najwyżej może ze dwa razy, ale to naprawdę minimalne. Linie mają fajne samoloty, dosyć nowoczesne, no i wygodnie się w nich podróżuje. Bardzo sympatyczna i profesjonalna obsługa. Rzecz jasna dochodzą do tego jeszcze niskie ceny biletów – zwłaszcza jak się zrobi rezerwację z dużym wyprzedzeniem, to ceny są wtedy po prostu śmieszne.

  Reply
 • 19 sierpnia 2013 at 11:32
  Permalink

  Mam taką pracę, że muszę latać bardzo często. Głównie latam z Wizzairem, jest to jakieś kilkadziesiąt lotów w przeciągu roku, czyli całkiem sporo. Moja opinia na temat tych linii jest jak najbardziej pozytywna, a mam duże porównanie, także z tradycyjnymi liniami. Można wierzyć albo i nie, że wcale nie są one takie rewelacyjne i nie wiadomo jak lepsze – tak naprawdę różnica jest tylko w cenie biletów. Nie widzę sensu wydawania na to majątku, skoro de facto tą samą jakość usług mogę dostać za parokrotnie niższą cenę.

  Reply
 • 19 sierpnia 2013 at 11:33
  Permalink

  Z tymi liniami miałam okazję latać dopiero dwa razy i to na krótkich trasach, ale musza przyznać, że w obu tych przypadkach byłam bardzo zadowolona. Miałam co prawda na początku pewne obawy, ale okazały się one niepotrzebne. Linie oferują porządne usługi za bardzo atrakcyjną cenę. Uważam, że to dobrze, że jest teraz tylu tanich przewoźników, bo ludzie mają przynajmniej wybór i nie są skazani na tradycyjne linie, na latanie którymi nie wszystkich stać.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *