4 powody, dla których warto odwiedzić Beskidy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Coraz bliżej zima, a wraz z nią zbliża się okres zimowych wyjazdów w góry, połączonych z szaleństwami na stoku czy pieszymi wędrówkami po górskich przełęczach. Nie ulega wątpliwości, że wyjazdy w wysokie góry, zarówno te zagraniczne, jak i w polskie Tatry, chociaż same w sobie są niezwykle emocjonujące, to często zaplanowanie ich spędza nam sen z powiek. Głównie za sprawą względów finansowych, ale nie tylko. Obawiamy się bowiem czy znajdziemy odpowiedni hotel, a jeśli nawet, to czy zdołamy odpocząć w gwarnym i zaludnionym turystami ośrodku. Być może warto w tym roku nieco zmienić kierunek i udać się w mniej uczęszczane – a równie piękne – Beskidy. W tym artykule przedstawimy Wam 4 powody, dlaczego warto rozważyć spędzenie zimowego urlopu właśnie tam.

1. Mało turystów

Przede wszystkim, Beskidy są tym rejonem naszego kraju, który w dalszym ciągu pozostaje stosunkowo mało odwiedzany przez turystów. Na stokach będziemy mogli swobodnie pojeździć, bez obaw spotkania roszczeniowych narciarzy, którym – z racji faktu, że wykupili ekstra pakiet wypoczynkowy – należy się jak najwięcej przestrzeni na stoku. Atmosfera w Beskidach jest bardzo przyjemna, bo chociaż zwiedzających jest niedużo, to przyjeżdżają oni, by cieszyć się wolnym czasem spędzanym na łonie natury. A kontakt z naturą w Beskidach jest bardzo cenny i jak podkreśla wielu, nie został jeszcze skomercjalizowany, tak jak to ma miejsce choćby w sąsiednich Tatrach. Poza tym dochodzą względy finansowe. Nie ma co ukrywać, że różnica za domek do wynajęcia w górach takich jak Beskidy – w porównaniu do analogicznej ceny za domek do wynajęcia w górach wyższych – jest ogromna.

2. Bezpieczeństwo

Beskidy są pasmem niskich gór. Liczne pagórki i wzniesienia sprawiają, że krajobraz tych gór jest bardzo łagodny. Nie zmienia to oczywiście faktu, że na narciarzy czekają tu wspaniale przygotowane ośrodki narciarskie z doskonale ośnieżonymi stokami. W Beskidach jednak świetnie się też odnajdą rodziny z małymi dziećmi. W licznych ośrodkach zimowych na dzieci czeka szereg atrakcji, a ich rodzice będą mogli spokojnie odpocząć bez obaw o to, czy  dziecko nie zrobi sobie krzywdy podczas chwili nieuwagi.

3. Piesze wędrówki

Beskidy oferują także wspaniałe szlaki, idealne na piesze wędrówki, również zimą. Dlaczego by nie skorzystać z oferty przewodnika i nie zrobić spaceru doliną Białej Wisełki czy ośnieżoną trasą z Kubalonki na Stecówkę. Nawet znani himalaiści twierdzą, że piesze wędrówki są także wspaniałą i zdrową formą spędzania czasu. Zima nie ogranicza się jedynie do survivalowych atrakcji. Warto o tym pamiętać, wziąć chwilę oddechu i ruszyć na spacer.

4. Poznać nieznane

Ile razy, chociaż doskonale znamy przysłowie „cudze chwalicie, swego nie znacie”, jedziemy na zimowy urlop w Alpy albo wyjeżdżamy z przyzwyczajenia na narty do Zakopanego. Tymczasem, nieznany zakątek Polski czeka na nas z otwartymi ramionami. Dlaczego by nie spróbować czegoś nowego? Noclegi w Beskidach są naprawdę niedrogie, wystarczy odnaleźć interesującą nas ofertę, zarezerwować hotel i ruszać w drogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *