Jak dojechać do Paryża?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Paryż to jedno z najchętniej odwiedzanych miast europejskich. Każdego roku przyjeżdża tutaj kilkadziesiąt milionów turystów z całego świata, w tym również i z Polski. Do stolicy Francji jest z Polski ponad 1000 km – w jaki sposób najlepiej je pokonać?

Samolot, autokar i pociąg

Najszybciej można dotrzeć do Paryża samolotem. Bezpośrednie loty są z Warszawy oraz z większości lotnisk w innych miastach, m. in. z Krakowa, Katowic i z Gdańska. Koszt biletu jest uzależniony po pierwsze – od przewoźnika, po drugie – od terminu rezerwacji. Warto rozglądać się za promocjami w tanich liniach lotniczych, chociaż i u tradycyjnych przewoźników można trafić na atrakcyjne oferty. Lot trwa ok. 2 godzin. Dość dużym zainteresowaniem cieszą się też przejazdy autokarowe. W tym przypadku na podróż trzeba sobie zarezerwować od 20 do 24 godzin. Bilet to wydatek rzędu od 300 do 600 zł w obie strony. Znacznie mniej popularnym środkiem transportu jest pociąg – podróż nim z Polski nie jest zbyt komfortowa z uwagi na przesiadki. Łącznie jedzie się ok. 14 godzin, a jeśli chodzi o cenę biletu, to w porównaniu z zaprezentowanymi powyżej opcjami nie wydaje się zbyt kusząca.

Podróż własnym samochodem

Sporo osób decyduje się na dojazd własnym samochodem, co ma oczywiście wiele plusów – jak chociażby to, że można po drodze zobaczyć parę ciekawych miejsc czy zaplanować sobie postoje wedle własnego uznania. Czas trwania podróży zdeterminowany jest paroma czynnikami, aczkolwiek przeciętnie trwa od kilkunastu do ponad 20 godzin. Zdecydowanie najlepiej jest jechać przez Niemcy i Belgię – znakomita większość podróży przebiega autostradami, co jest bardzo wygodne. Można dla przykładu wybrać trasę przez Zgorzelec, potem skierować się na Frankfurt i Dusseldorf, skąd do Paryża droga jest już prosta. Inne opcje to: opcja pierwsza – przez Świecko na Magdeburg, potem na Hanower, Kolonię, Aachen, następnie przejazd przez Belgię, kierunek na Liege i dojazd do Paryża od północnej strony; opcja druga – Świecko, Lipsk, Frankfurt, Kaiserslautern i Saarbrucken, potem we Francji przez Metz, skąd do Paryża dojeżdża się od południowej strony. Dookoła Paryża znajduje się wielopasmowa autostradowa obwodnica (Peripherique – BP).

 

Połączenia lotnicze do Paryża

Najniższe ceny lotów do Paryża znajdziemy wśród przewoźnikó Wizzair, Ryanair

Ceny lotów porównacie na stronach: Centerfly.pl, eprzeloty.pl, Pansamolocik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *