Zima w Egipcie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Egipt to kraj, który z uwagi na swoje liczne atrakcje przyciąga turystów o różnych porach roku – w tym również zimą, chociaż sezon wakacyjny trwa tutaj od czerwca do końca sierpnia. Jednakże planując urlop w tym kraju, koniecznie trzeba brać pod uwagę charakter wyjazdu – wówczas bowiem ogromne znaczenie ma to na jaką pogodę możemy liczyć. O czym zatem warto pamiętać, decydując się na wyprawę w zimie?

Egipska zima trwa – podobnie jak w Polsce – od grudnia do marca. Wyraźnie zauważalne różnice występują w temperaturach, dlatego też dla nas będzie tam ciepło. Średnie temperatury w miesiącach zimowych wynoszą od 10 do 20 stopni Celsjusza, a im dalej na południe, tym jest cieplej. Wybierając zatem na docelowe miejsce podróży np. znany kurort Szarm el-Szejk, można mieć pewność, że temperatury będą sprzyjające – w zimie wahają się tutaj od 15 do nawet 35 stopni Celsjusza. Generalnie rzecz biorąc, okres pomiędzy grudniem a marcem jest dość często wybierany przede wszystkim przez te osoby, które jadąc do Egiptu są nastawione na zwiedzanie, a nie na korzystanie z uroków plażowania – poza tym woda w morzu może być za zimna, co zdecydowanie nie sprzyja kąpielom.

Turyści muszą przy tym liczyć się z tym, że aura może sprawić niespodzianki – niekoniecznie przyjemne. Zaskakuje zatem silnymi i chłodnymi wiatrami, a niekiedy też gwałtownymi burzami i ulewami. W najmniejszym stopniu takimi „zagrożeniami” objęte są kurorty położone w południowej części kraju, chociaż i tam pogoda bywa niekiedy kapryśna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *