Wakacje w Stanach Zjednoczonych małym kosztem
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Marzysz o wakacjach w Stanach Zjednoczonych ale twoim zdaniem taki wyjazd nie jest na studencką kieszeń? Myślałeś o pracy w USA ale przeraża Cię ilość formalności związanej z wizą i pozwoleniem na pracę, koszty podróży oraz po prostu obawiasz się o swoje bezpieczeństwo? Istnieje prosta możliwość połączenia tych wszystkich potrzeb w ramach jednego programu.

Praca, przyjaźń, nowe możliwości

Program Camp America realizowany jest w ramach wymiany kulturalnej. Dzięki temu opłaty, które wnosisz są niewielkie i już po kilku tygodniach zaczynają Ci się zwracać. Ideą programu jest praca jako personel pomocniczy, wychowawca, instruktor lub opiekun osób z niepełnosprawnością na obozach wakacyjnych w USA. Zwykle są to obozy młodzieżowe oraz kolonie dla dzieci, niekiedy wyjazdy dla osób dorosłych z niepełnosprawnością. Zasada jest prosta – 9 tygodni pracujesz w ramach podstawowego kontraktu w sprawdzonym od wielu lat współpracującym z programem obozie, a za otrzymane kieszonkowe możesz zwiedzić wymarzone miejsca.

Nauka i drzwi do kariery

Przede wszystkim od środka poznajesz amerykańskie wartości i kulturę. Nawiązujesz przyjaźnie z młodzieżą ze Stanów przebywającą na obozie gdzie pracujesz oraz z innymi uczestnikami programu z całego świata. Wśród tych ostatnich na pewno znajdziesz potencjalnych towarzyszy twojej wymarzonej podróży po Ameryce po zakończeniu 9 tygodniowej pracy. Praca na obozie to poza wszystkimi innymi korzyściami to 9 tygodni intensywnego kontaktu z językiem angielskim. Ponad to masz możliwość szkolenia szeregu umiejętności interpersonalnych, czy też sposobów autoprezentacji co będzie w przyszłości silnym punktem podczas Twoich rozmów o pracę. Także sam pobyt i doświadczenie w pracy w Stanach Zjednoczonych będzie punktem zwracającym uwagę na Twoje cv u pracodawców w Europie.

Czas na podróż marzeń

Podczas obozu nawiążesz kontakty i przyjaźnie, które na pewno pozwolą Ci stworzyć paczkę znajomych na dalszą podróż po kraju. Pozwoli to znacznie obniżyć koszty gdyż będzie można wspólnie wynająć czy sprowadzić samochód. Także sami organizatorzy programu oferują pośrednictwo w poszukiwaniu towarzyszy podróży. Możesz także skorzystać z programu Camp America Treks i skorzystać z oferowanych przez partnera – Intrepid Travel wypraw zorganizowanych. Masz do dyspozycji wiele eskapad dostosowanych do Twoich potrzeb i oczekiwań, na przykład możesz poznać w doborowym towarzystwie Parki Narodowe Ameryki lub zwiedzić Nowy York czy filmowe Los Angeles. Dla uczestników programu wycieczki oferowane są z atrakcyjnym rabatem.