Atrakcje Livigno

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Livigno to nie tylko bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym region narciarski we Włoszech, ale i jedna z największych stref wolnocłowych w całej Europie. Z jakich atrakcji turyści mogą korzystać będąc w Livigno?

Walory narciarskie Livigno

Z uwagi na fakt, że w Livigno przez 9 miesięcy w roku utrzymuje się pokrywa śnieżna, można tu uprawiać narciarstwo czy snowboarding przez większą część roku. Ten region w  Alpach Lombardzkich we Włoszech położony jest na wysokości 1816 metrów nad poziomem morza. Livigno oferuje miłośnikom tzw. białego szaleństwa 115 km tras narciarskich o różnych poziomach trudności, dwa duże snowparki, dwa lodowiska, świetnie przygotowany tor saneczkowy czy ścianę wspinaczkową.

Zakupy produktów znanych marek

W samym Livigno znajduje się ponad 250 sklepów, które oferują produkty w obniżonych cenach. Istnieje tu bowiem szeroka strefa wolnocłowa, dzięki czemu turyści mogą nabyć znacznie tańszy alkohol, wyroby tytoniowe i papierosy, perfumy, słodycze, urządzenia elektroniczne czy nawet sklep narciarski. Mile zaskoczeni będą kierowcy przyjeżdżający do Livigno własnym samochodem, bowiem paliwo jest tu o 50 proc. tańsze niż w pozostałej części Włoch.

Kupujący w Livigno powinni uważać na to, aby nie przekroczyć obowiązujących limitów wywozu produktów. Nie można liczyć na to, że kontrola na granicy nas ominie – są one częste i bardo dokładne, a przekroczenie limitu wiąże się z nałożeniem ogromnego cła przez strażników granicznych. Warto wiedzieć, że jedna, pełnoletnia osoba może wywieźć z Livigno:

  • produkty tytoniowe – 200 papierosów lub 100 cygaretek lub 50 cygar lub 250 gramów tytoniu do palenia,
  • 1 litr alkoholu i napojów alkoholowych powyżej zawartości 22 proc. alkoholu etylowego nieskażonego lub 2 litry alkoholu i napojów alkoholowych o zawartości alkoholu nieprzekraczającej 22 proc.,
  • 2 kg kawy na osobę,
  • perfumy i wodę toaletową – ¾ butelki odpowiadającej 30-40 CL.

W Livigno nie sposób się nudzić, zwłaszcza, że znajduje się tu wiele pubów, klubów i dyskotek, a w wielu przypadkach w ciągu roku można wziąć tu udział w ważnych wydarzeniach, m.in. wyścigach samochodów na lodzie czy obserwować Art In Ice – sztukę rzeźbienia w lodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *