Dlaczego warto wybrać się na wyspę Korfu?

[Głosów:1    Średnia:2/5]

Korfu to jeden z najbardziej popularnych kierunków wśród turystów, którzy udają się na greckie wyspy. Absolutnie wyjątkowa, sprzyjająca wypoczynkowi, mimo ogromnej rzeszy odwiedzających zachowująca swój spokojny cykl i naturalność. Dlaczego warto odwiedzić Korfu? Przekonajmy się.

Korfu – co warto wiedzieć o wyspie?

Korfu jest stosunkowo małą wyspą, która przyciąga licznych turystów niezwykłym i różnorodnym krajobrazem, a także niesamowitą architekturą wewnątrz miasta. Wszyscy, którzy odwiedzają Korfu, rozpamiętują również jej cudowne plaże. Klimat na wyspie jest lżejszy ze względu na jej geograficzne położenie Znajduje się ona na północy Grecji, a jej krajobraz obfituje w liczne lasy, gaje oliwne i inne tereny zielony. Nawet przy bardzo wysokich temperaturach, na Korfu, dzięki morskiej bryzie, będziemy zawsze czuć się rześko i w pełni sił.

Atrakcje turystyczne – czyli co można zwiedzić na Korfu?

Aura sprzyja tutaj pieszym wycieczkom i innym formom aktywnego wypoczynku, więc wszyscy ci, którzy lubią trochę poruszać się na wakacjach, polecić można ciekawe miejsca na Korfu – http://salatkapogreckuwpodrozy.pl/pl/atrakcje-korfu.

Jednym z nich jest bez wątpienia Zatoka Paleokastritsa, oprócz oniemiających widoków, popodziwiać będziecie mogli tu również niezwykła grecką architekturę. Na wzgórzu zatoki znajduje się warty odwiedzenia klasztor Korfu i kościół Moni Theotokou, a także przyklasztorne muzeum ikon. Do zatoki można dojechać również samochodem od północno-zachodniego wybrzeża wyspy.

Jeśli spieraliście się ze sobą, czy na letni wypoczynek wybrać się w góry, czy nad morze, to z pewnością żadne z Was nie będziecie rozczarowane, bo znajdziecie tu zarówno jedno, jak i drugie. Wszyscy, którzy spragnieni są górskich wycieczek, mogą udać się na najwyższy szczyt wyspy Pantokrator. Atrakcyjną pod względem widokowym drogę można również pokonać skuterem. Na górze wzniesienia zlokalizowany jest malutki prawosławny monastyr, który zaciekawi wielu podróżników.

Ci, którym marzyła się wycieczka po zamkach, również znajdą coś dla siebie. Zamek Angelokastro to jeden z najważniejszych obiektów w stylu bizantyjskim w Grecji. Zdecydowanie warty odwiedzenia, najlepiej w towarzystwie profesjonalnego przewodnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *