Tanie noclegi w Krakowie – zaplanuje wiosenny weekendowy wypad razem z Sun&Snow

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Kraków to doskonałe miejsce na krótki, piątkowo-niedzielny wyjazd razem z ukochaną osobą. Historyczna atmosfera, szereg atrakcji oraz noclegi w apartamentach na każdą kieszeń przypadną do gustu każdemu – sprawdź, co ciekawego zobaczysz podczas weekendowego wypadu do Krakowa!

Noclegi w Krakowie są na tyle zróżnicowane, że spokojnie możesz znaleźć miejsce dostosowane do Twoich możliwości finansowych w bardzo efektownej lokalizacji – dzięki Sun&Snow bez problemu wynajmiesz luksusowy apartament w okolicach krakowskiej starówki!

A kiedy już zadbasz o bazę noclegową, czas pomyśleć o tym, co zobaczysz podczas marcowego weekendu, spędzonego w grodzie Kraka. Wczesnowiosenna aura miasta na pewno sprzyja długim spacerom…

Spacer bulwarem oraz tanie noclegi w Krakowie

Wiosną w Krakowie na pewno warto wybrać się na przechadzkę wzdłuż Bulwarów Wiślanych – a szczególnie lewobrzeżnym Bulwarem Czerwieńskim, gdzie oprócz tafli wody możesz również zobaczyć następujące atrakcje:

  • Pomnik Smoka Wawelskiego – upamiętnia on jedną z najbardziej znanych polskich legend, o Szewczyku Dratewce, który sprytem pokonał groźną bestię. Odlany z brązu pomnik powstał w 1972 r. według projektu rzeźbiarza Bronisława Chromego. Od 2005 r. można było zmusić rzeźbę do ziania ogniem za pomocą sms-a wysłanego na specjalny numer, jednak zainteresowanie było tak duże, że niedawno zrezygnowano z tej atrakcji;
  • Pomnik psa Dżoka – kolejny pomnik Chromego, poświęcony postaci legendarnego krakowskiego psa, który po nagłej śmierci swojego pana miał czekać na niego przez rok na Rondzie Grunwaldzkim.

Spacer Bulwarem Czewieńskim możesz zakończyć przechodząc na prawą stronę Wisły, gdzie na ul. Nadwiślańskiej 11 czeka na Ciebie apartament Kraków Bulwar, gdzie przenocujesz już za 200 zł. Nie jest to zbyt wygórowana cena jak na możliwość codziennego spoglądania na rzekę z okien pokoju.

Artystyczna dzielnica Krakowa

Po leniwym spacerze wzdłuż krakowskiej Wisły warto zjeść i wypić coś smacznego w jednej z najpiękniejszych dzielnic miasta. Kazimierz, bo o nim tutaj mowa, do XIX w. był samodzielnym miastem, oddzielonym od Krakowa nieistniejącą już odnogą rzeki (tzw. Starą Wisłą). Przez całe wieki stanowił żywy przykład wielokulturowości – w Kazimierzu aż do II wojny światowej wspólnie mieszkała ludność żydowska i chrześcijańska.

Współcześnie Kazimierz to modne miejsce spotkań krakowskiej bohemy artystycznej. Oprócz zjedzenia pysznych i tanich zapiekanek sprzedawanych w tzw. Okrąglaku czy wypiciu kieliszka wina w jednej z klimatycznych kawiarni warto przy okazji zobaczyć:

  • Jedną z zabytkowych synagog – na terenie Kazimierza znajduje się 7 synagog (Remuh, Wysoka, Poppera, Kupa, Izaaka, Tempel, Synagoga Stara), ale jedynie 2 z nich pełnią funkcję sakralną;
  • Muzeum Żydowskie Galicja – możesz w nim poznać dokładną historię Kazimierza. Jeśli dzięki wizycie w Muzeum zechcesz zostać w dzielnicy na dłużej, sprawdź apartamenty na Kazimierzu;
  • Ul. Józefa Dietla – powstała w miejscu zasypanego pod koniec XIX w. koryta Wisły. Podczas spaceru tą ulicą można dojść do cmentarza na Skałce, gdzie pochowany został m.in. Czesław Miłosz. Co ciekawe, inny poeta związany z Krakowem, Marcin Świetlicki, w 2015 r. opublikował tomik zatytułowany… Delta Dietla.

Jeśli nasz pomysł na wypad do Krakowa przypadł Ci do gustu, to pamiętaj, że Sun&Snow ma apartamenty w całej Polsce, dzięki czemu możesz zwiedzić nasz kraj i zawsze mieć możliwość luksusowego noclegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *