Dubaj – zabytki

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dubaj to miasto leżące w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest ono stolicą emiratu o tej samej nazwie. Słynie przede wszystkim z bardzo nowoczesnej architektury – ze szczególnym wskazaniem na okazałe drapacze chmur.

Nie ma tu zbyt wielu miejsc ważnych z historycznego punktu widzenia, co jednak wcale nie oznacza, że Dubaj nie ma czego zaoferować przyjeżdżającym tu turystom. Wręcz przeciwnie, atrakcji nie brakuje, a oto najważniejsze spośród nich.

– Burj Khalifa – to jeden ze znaków rozpoznawczych Dubaju. Jest to najwyższy na świecie wieżowiec liczący sobie na wysokość 829 m. Na 124 piętrze znajduje się punkt widokowy, gdzie wstęp jest płatny (bilety najlepiej zamówić wcześniej online – to wygodniejsza i tańsza opcja).

– Sheikh  Saeed Al Maktoum Mouse – dom pochodzący z 1896 r., w którym dawniej mieszkała panująca rodzina. Aktualnie ma tu swoją siedzibę muzeum, w którym podziwiać można fotografie starego Dubaju.

– Meczet Dżumajra – to jedyny ze znajdujących się w Dubaju meczetów, do którego wstęp mają niemuzułmanie. Zwiedzanie go jest możliwe wyłącznie z przewodnikiem.

– Burj Al Arab – jest to jeden z najwyższych i zarazami najbardziej ekskluzywnych hoteli świata o charakterystycznym kształcie żagla. Wchodzi w skład kompleksu Jumeirah Beach Resort. Na wysokość liczy 321 m. Dysponuje tylko i wyłącznie apartamentami. Dla zwiedzających jest zamknięty, ale można podziwiać go z zewnątrz.

– The Dubai Mall – największe na świecie centrum handlowe mieszczące ok. 1200 sklepów.

– Dubai Aquarium & Underwater Zoo – to ogromne akwarium morskie, jedne z największych na świecie, gdzie żyje ok. 33 tys. gatunków zwierząt morskich.

– Fontanna Burki – niejednokrotnie jest ona określana mianem ósmego cudu świata. Strumień wody osiąga wysokość do 150 m. Obiekt jest pięknie podświetlony, a jego wybudowanie kosztowało przeszło 200 mln dolarów.

– Deira – jedna ze starszych dzielnic miasta.

– The Creek – kanał znajdujący się w starej części miasta, można sobie tu zafundować przejażdżkę abrą, czyli wodną taksówką.

– Jumeirah Public Beach – bezpłatna, publiczna plaża uchodząca za jedno z najlepszych na świecie tego typu miejsc.

– Dubai Museum – są tutaj zaprezentowane rozmaite eksponaty, dzięki którym można poznać historię Dubaju.

– Muzeum Starożytności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *