Jak dojechać do Bibione?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Bibione to jeden z najbardziej znanych włoskich kurortów wczasowych. Dla wielu Polaków jest to ulubione miejsce wypoczynku – z wielu powodów. Decydują o tym przede wszystkim atrakcyjna lokalizacja (bezpośrednio nad Morzem Adriatyckim), bardzo sprzyjające warunki pogodowe oraz stosunkowo nieduża odległość.

Każdy, kto planuje urlop w Bibione, bierze pod uwagę różne opcje, jeśli chodzi o dojazd. Pojawiają się tutaj trzy możliwe warianty.

1. Autokar.

Jest to środek transportu cieszący się obecnie coraz mniejszą popularnością. Podróż nim do Bibione zajmuje kilkanaście godzin. Dla jednej dorosłej osoby jest to wydatek ok. 500 zł – w obie strony. Dzieci i młodzież do lat 15, a także emeryci mogą liczyć na zniżki.

2.Samolot.

To zdecydowanie najszybszy sposób, by się dostać do Bibione. Lot do Włoszech trwa ok. 2 godzin – tak krótki czas to niewątpliwie największa zaleta podróżowania samolotem. Należy przy tym brać poprawkę na to, że w Bibione nie ma lotniska, w związku z czym pod uwagę brane są następujące porty: Treviso (ok. 90 km od Bibione), Airport Marco Polo w Wenecji (ok. 95 km od Bibione) oraz Ronchi dei Legionari w Trieście (ok. 74 km od Bibione). Koszt przelotu jest uzależniony od dwóch podstawowych czynników: przewoźnika oraz terminu rezerwacji biletów.

3. Własny samochód.

Ten środek transportu ma wielu zwolenników – głównie dlatego, że jest bardzo wygodny. Samemu można decydować o terminie wyjazdu, wyborze trasy czy o postojach. Po drodze można odwiedzić wiele interesujących miejsc. Mając to wszystko na względzie, trzeba przeznaczyć na podróż minimum kilkanaście godzin. Bez względu na to, z jakiego miasta się wyrusza, najlepiej jest obrać kierunek na Cieszyn. Stamtąd zaś można wybrać jedną z wielu tras, np. przez Czechy, Słowację, Austrię i Włochy, mijając następujące miejscowości – Żylinę, Bratysławę, Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Villach, Udine i Latisanę. Można też zdecydować się na bardzo  podobny wariant – z tym, że z Udine trzeba kierować się na Portoguaro, skąd do Bibione droga jest już prosta.

Na podstawie – http://bibione.waw.pl/jak-dojechac-do-bibione/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *