Poznaj najpiękniejsze miasta uzdrowiskowe w polskich górach

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Polskie miasta uzdrowiskowe cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród kuracjuszy, ale również wśród turystów. Szczególnie warto podkreślić w tym miejscu uroki miast uzdrowiskowych znajdujących się w polskich górach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Hotel Krynica Zdrój, aby przekonać się jak duże jest zapotrzebowanie na miejsca noclegowe w górskich miejscowościach. Przedstawiamy dzisiaj 4 propozycje niezwykle urokliwych górskich uzdrowisk, które z pewnością warto odwiedzić.

Hotel Krynica Zdrój a może agroturystyka w okolicach Wysowy-Zdrój? Możliwości jest mnóstwo! Przedstawiamy 4 propozycje na udany urlop w polskich górskich uzdrowiskach.

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to piękna miejscowość leżąca w Beskidzie Sądeckim w małopolsce. Znana jest przede wszystkim jako jedno z bardziej popularnych polskich uzdrowisk. Lecznicze właściwości przepływających tu źródeł były opisywane już w XVIII wieku. Polecamy wpisać w wyszukiwarkę frazę Hotel Krynica Zdrój aby przekonać się jak duży wybór możliwości spędzenia czasu w tym miejscu oferuje się przyjezdnym. Warto odwiedzić Stare Łazienki i skorzystać z leczniczych kąpieli. Ciekawe jest również Muzeum Zabawek.

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój usytuowana jest w dolinie Bystrzycy Dusznickiej w woj. dolnośląskim. Przez miasteczko przepływa rzeka, a dookoła obserwować można Góry Stołowe. Panuje tutaj klimatyczny, górski nastrój. Pierwsze wzmianki na temat wartości polanickich źródeł pojawiły się już w XVI wieku. W miejscu tym podziwiać można drewniane domy, sanktuarium Wielka Pieniawa. Warto wybrać się na spacer do Parku Zdrojowego lub na dłuższą wędrówkę do Parku Narodowego Gór Stołowych.

Wysowa-Zdrój

Wysowa-Zdrój to mała, cicha wieś, znajdująca się nieopodal Uścia Gorlickeigo w małopolsce. Jest to miejsce znane z dobroczynnych właściwości leczniczych wód mineralnych, jakie tutaj się znajdują. Jest to nie tylko miejsce, w którym funkcjonują lokalne sanatoria, ale również ciekawe miejsce do odwiedzenia dla turystów. Podziwiać tutaj można m.in. piękny park zdrojowy z ujęciami wody solankowej. to właśnie w tego miejsca pochodzi woda mineralna „Wysowianka”. W pijalniach można skosztować innych lokalnych wód mineralnych, a w wolnej chwili zwiedzić miejscowe zabytki, m.in. wchodzące w skład szlaku architektury drewnianej.

Kudowa-Zdrój

Kudowa-Zdrój znajduje się w woj. dolnośląskim w okolicach Pogórza Orlickiego. Oprócz źródeł wód mineralnych o dobroczynnym działaniu, można odwiedzić tutaj Park Zdrojowy lub wybrać się na wędrówkę po Górach Stołowych. Ciekawe jest również Muzeum Zabawek, które z pewnością spodoba się najmłodszym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *