Spływy kajakowe dla firm czyli współpraca, integracja i przygoda

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dobrze zorganizowane i przeprowadzone spływy kajakowe dla firm niosą ze sobą wiele korzyści. W szczególności chodzi o integrację pracowników. Można też sprawdzić jak poszczególne osoby współpracują ze sobą oraz się komunikują. Te wnioski, przeniesione na grunt firmowy, przyniosą wzrost produktywności pracowników.

Kajaki na Kaszubach jako metoda integracji

Wyobraź sobie idealny dzień, podczas którego biurowy stres znika. Zamiast tego zespół twojej firmy współpracuje, rywalizuje, a także świetnie się bawi podczas spływu kajakowego. Brzmi zachęcająco? To właśnie oferują spływy kajakowe dla firm czyli dobry sposób na team building.

Spływy Wdą i innymi rzekami odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy dbają o bezpieczeństwo i płynny przebieg całego wydarzenia. Przygoda zaczyna się od krótkiego szkolenia. Podczas niego uczestnicy zapoznają się z podstawami kajakarstwa, a przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa. Następnie, podzieleni na dwuosobowe załogi, biorą udział w spływie. Może on trwać od kilku godzin do całego dnia, wszystko zależy od chęci uczestników oraz obranej trasy.

Spływy kajakowe dla firm to świetna zabawa, ale tak naprawdę nie o zabawę tu chodzi. Istotniejsze są lekcje dotyczące współpracy i zarządzania, znaczenie ma także dobra komunikacja. Kajaki na Kaszubach to sport, który wymaga od załogi skoordynowanych działań. W ten sposób uczestnicy uczą się efektywnej komunikacji i wzajemnej pomocy. Wszystko to przekłada się bezpośrednio na umiejętności wykorzystywane w miejscu pracy.

Dlaczego warto organizować spływy kajakowe dla firm?

Wydawać by się mogło, że spływy kajakowe na Kaszubach nijak się mają do codziennej pracy i efektywności zespołów. To jednak nieprawda, dlatego warto wiedzieć, jakie korzyści niosą ze sobą takie wydarzenia.

  1. Współpraca – powadzenie kajaku to wymagające zadanie. Niezbędna jest komunikacja i koordynacja działań. Uczestnicy spływu muszą pracować razem, aby pływać efektywnie. Jest to doskonałym treningiem współpracy., który zaowocuje w późniejszej pracy w firmie.

  2. Redukcja stresu – nie samą pracą żyje człowiek. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, jest udowodnionym sposobem na redukcję stresu. Wybierając się na Kaszuby kajaki dają doskonałą okazję do oderwania się od codziennych obowiązków i zrelaksowania się.

  3. Integracja – spływy kajakowe dla firm tworzą naturalne okazje do nawiązania nowych relacji i umocnienia istniejących. Wspólne przeżycia, a nawet małe rywalizacje pomagają budować silne więzi między członkami zespołu. W dużych firmach, to też dobra okazja do zapoznania się z innymi osobami, o istnieniu których nie zawsze pracownicy mają wzajemne pojęcie.

  4. Rozwój umiejętności – nowe kompetencje pracowników, to kapitał dla firmy. Spływy kajakowe to doskonały trening umiejętności. Ćwiczy się planowanie, podejmowanie decyzji, a nawet radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych.

  5. Zdrowa aktywność fizyczna – kajaki na Kaszubach są doskonałym treningiem dla całego ciała. Promowanie zdrowego stylu życia w miejscu pracy jest korzystne nie tylko dla indywidualnego dobrostanu pracowników, ale także dla ogólnej produktywności firmy.

Praca, to nie wszystko

Spływy kajakowe dla firm są sposobem na budowanie i integrowanie produktywnego zespołu. Stanowią okazję do aktywności fizycznej, a także nauki i rozwoju osobistego pracowników. Oczywiście firma nie musi sama organizować wszystkich szczegółów. Warto zdać się na profesjonalistów. Wypożyczalnia kajaków Kaszuby przygotuje sprzęt, dostarczy go i odbierze o uzgodnionej porze i miejscu. Organizator zadba też o atrakcje dodatkowe. Można liczyć na biwak lub ognisko po zakończeniu spływu, a także zwiedzanie atrakcji turystycznych w międzyczasie. Wszystko zależy od potrzeb uczestników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *