Obóz taneczny dla dzieci

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami – czy pomyśleliście już o wypoczynku dla dziecka? Jeśli Wasza córka czy syn lubią ruch i muzykę, trafionym pomysłem będzie obóz taneczny dla dzieci.

Tańcz! Na zdrowie!

Obóz taneczny (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/taneczne/) dla dzieci to przede wszystkim okazja do ruchu i aktywności. Jednak nie tylko! Taniec wpływa pozytywnie na eliminację stresu, na dobre samopoczucie, a obcowanie z muzyką i innymi ludźmi działa kojąco i łagodząco na każdego.

Kto ze mną pojedzie?

Czasem do wyjazdu łatwiej przekonać dziecko, które będzie mogło wyjechać z koleżanką, przyjacielem, bratem czy kuzynem. Nawet, gdy dzieci nie są w równym wieku, będą mogły być razem w pokoju – wystarczy o to poprosić organizatora. Będzie im na pewno raźniej.

Czy ważny jest poziom tańca?

Każdy się odnajdzie na obozie tanecznym dla dzieci – nie ma żadnych wymogów co do umiejętności tanecznych. Należy być sprawnym ruchowo i mieć chęć do uczestnictwa w takim wypoczynku – to wszystko! Mogą tu uczestniczyć dzieci, które w ogóle jeszcze nie uczyły się tańczyć, ale też dzieci, które uczą się tańca już kilka lat. Instruktorzy prowadzą zajęcia tak, by nikt nie był pokrzywdzony i aby każdy dał radę, przy czym też żeby nikomu się nie nudziło. W razie konieczności i dużych rozbieżności w umiejętnościach – obóz taneczny dla dzieci jest dzielony na podgrupy.

 Zumba czy taniec towarzyski?

Na początek i w młodszych grupach dominują wyjazdy ogólne, gdzie dzieci poznają różne tańce, style, kroki i układy. Najlepiej wybrać taki właśnie obóz taneczny dla dzieci – bez jakiejś specjalnej kategorii, po prostu dla wszystkich. Tu na pewno się dziecko odnajdzie.

Terminy

Obóz taneczny dla dzieci trwać może siedem lub jedenaście dni. Warto wybrać te dłuższe terminy, gdyż wtedy dziecko będzie miało większą możliwość nauczenia się czegoś, prawdziwego wypoczynku wśród rówieśników, a także nawiązania relacji w grupie. Krótsze obozy niestety mają zbyt mało programu i po prostu zbyt mało czasu, by móc się z kimś zaprzyjaźnić. Jednak lepiej wybrać wypoczynek siedmiodniowy, niż żaden. Terminów obóz taneczny dla dzieci ma zazwyczaj dużo, najlepiej zapisywać dziecko już wczesną wiosną, kiedy są jeszcze miejsca na wszystkie.

Czy nie za wcześnie?

Gotowość do samodzielnego wyjazdu na obóz dzieci zazwyczaj osiągają około siódmego – ósmego roku życia, zwykle dobrym momentem na pierwsze samodzielne wakacje jest okres po zakończeniu pierwszej lub drugiej klasy (zależnie od dziecka i jego samodzielności). Dziecko, które ma dziewięć lat, prawie zawsze jest już gotowe na kolonie. Obóz taneczny dla dzieci jest zwykle przeznaczony dla uczestników od siedmiu do dwunastu lat. Warto przy zapisie zapytać organizatora w jakim wieku są już zapisane dzieci – pomoże nam to podjąć decyzję.

Co daje obóz taneczny dla dzieci?

Takie roztańczone wakacje to przede wszystkim maksymalna dawka szaleństwa, ruchu, aktywności, sportu i muzyki. Codzienne warsztaty taneczne, gry terenowe, zabawy grupowe, rajdy, wycieczki, kąpiele w morzu lub jeziorze – to wszytsko stanowi tylko część wszystkich zajęć, bo zwykle lista aktywności jest w programie obozu tanecznego dla dzieci bardzo długa. Taki wyjazd to także czasem zajęcia plastyczne, lepienie z gliny, chodzenie po linie, pływanie żaglówką czy kajakiem, wspinanie się na ściankę, chodzenie w wodnej kuli waterball, czy nawet gra w lacrosse. Dzieci poznają też oczywiście okolicę, przyrodę i kulturę danego regionu. Mają też czas na poznawanie przyjaciół, wspólne gry, rozmowy i zabawy. Czasem te przyjaźnie potrafią przetrwać lata – a w dobie mediów społecznościowych kontakt jest bardzo ułatwiony.

 Warto zapisać swoją pociechę na obóz taneczny dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *