Zoo we Wrocławiu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu jest najstarszym tego typu obiektem, jaki znajduje się na ziemiach polskich. Jest również największy, jeśli wziąć pod uwagę liczbę żyjących tam zwierząt. Powstał w 1865 r., a oficjalna jego nazwa to Zoo Wrocław Sp. z o.o.

KWESTIE ORGANIZACYJNE

ZOO we Wrocławiu zajmuje powierzchnię 33 ha. Przebywa tutaj ok. 1000 gatunków zwierząt. Na terenie ogrodu znajduje się kilka zabytkowych budowli pochodzących z XIX w. Są to m. in. Baszta Niedźwiedzi, Słoniarnia, Brama Japońska, Domek Nutrii czy budynek restauracji. Ogród jest czynny  przez cały rok – we wszystkie dni tygodnia, z uwzględnieniem niedzieli i świąt. Pawilony i teren zewnętrzny są dostępne dla zwiedzających w godzinach 9-17, natomiast Afrykarium ma różne godziny otwarcia – w poniedziałki 10.30-18, od wtorku do piątku 9-18, w weekendy i święta 9-19. Bilet normalny kosztuje 30 zł, ulgowy – 20 zł, zaś studencki – 25 zł. Istnieje ponadto możliwość nabycia biletów m. in. grupowych, rodzinnych, a także rocznych kart wstępu. Dzieci do lat 3 oraz osoby, które ukończyły 75 lat mają zapewniony wstęp bezpłatny. Dzieci mogą zwiedzać ogród tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych.

W ramach ciekawostki warto przypomnieć, iż w latach 1971-2001 z wrocławskiego ogrodu zoologicznego był transmitowany bardzo popularny program telewizyjny „Z kamerą wśród zwierząt” prowadzony przez Hannę i Antoniego Gucwińskich.

Ogród należy do Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

WYJĄTKOWE ATRAKCJE

Zwiedzanie wrocławskiego ZOO zajmuje przeciętnie od 4 do 5 godzin. Spośród wielu znajdujących się tutaj atrakcji można wymienić takie jak m. in.:

– Tajemnice Sahary – w budynku tym podziwiać można zwierzęta pochodzące z największej na wiecie pustyni,

– Afrykarium – jest to kompleks budynków oraz oceanarium, gdzie są prezentowane zwierzęta Afryki; w żadnym innym ogrodzie zoologicznym na świecie nie ma ekspozycji poświęconej faunie tylko jednego kontynentu,

– Mini Park Linowy ZOOLANDIA – wspaniała atrakcja przeznaczona dla dzieci w wielu od lat 3 do 12,

– przejażdżki na kucach szetlandzkich – kolejna atrakcja dla najmłodszych dostępna w okresie od 1 maja do 30 września,

– Pawilon Madagaskaru – zaprezentowane są tutaj fauna i flora Madagaskaru; w pawilonie tym znajdują się hala wolnych lotów i ekspozycja nocna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *